Akcja więzienna #2

Dzięki naszym Darczyńcom kontynuujemy akcję „Nowenna dla więźnia”. W ostatnim miesiącu zorganizowaliśmy dwie duże paczki lektur duchowych, psychologicznych i religijnych dla więzienia żeńskiego i męskiego w Polsce. O szczegółach piszemy w kwartalniku „Królowa Różańca Świętego”. W numerze 9 znajduje się tez wywiad z byłym więźniem, skazanym na 24 lata, który nawrócił się właśnie w więzieniu. Mówi on m.in.:

Czasem trafiła nagle do moich rąk gazeta więzienna. Tam, gdzie same te pornosy latają, nagle dostałem, bo przekazywałem z okna do okna gazetę. Nagle religijna gazeta do mnie wpadła, tam był artykuł o gościu, który się pomodlił do Chrystusa i na drugi dzień nie palił. Oddał się Chrystusowi właśnie po tym, jak był przestępcą w jakiejś zbrojnej grupie i na ence (oddziale dla niebezpiecznych więźniów – przyp. mw.). Pomyślałem, że też rzucę tak palenie, Wyobraź sobie rzuciłem raz. Próba była nieudana. Dwa miesiące później przygotowałem się do tego bardziej modlitwą i przestałem palić po dwudziestu pięciu latach. Naprawdę nie było łatwo, ale nie zapaliłem, przetrwałem i do dziś nie palę. Po dwudziestu pięciu latach.

Sami widzimy sens działań ewangelizacyjnych! Jednocześnie jeden z kapelanów więziennych powiedział nam, że więzienie to „studnia bez dna” – cały czas potrzeba nowych materiałów, gazet, książek.

Osoby, które zechcą dołączyć do naszych działań osobiście lub wesprzeć datkiem, prosimy o kontakt.

Zostaw komentarz