Bóg zapłać Dobrodziejom dzieci więźniów!

Idąc w ślad za naszym patronem, Bartolem Longo, Fundacja Królowej Różańca Świętego podjęła inicjatywę skierowaną do dzieci więźniów.

Bł. Bartolo Longo pisał:

„Jaka klasa ludzi jest najbardziej opuszczona? Synowie przestępców kryminalnych Nie są to sieroty, więc nie mogą korzystać z zakładów dla sierot, a są traktowani gorzej niż sieroty, bo zostali znienawidzeni z powodu przestępstw rodziców. Niosą na sobie bez żadnej winy piętno niesławy”.

We współpracy z ks. kapelanem więzienia w Iławie o. Tadeuszem Rzekieckim OMI, przygotowaliśmy paczki dla piętnaściorga zgłoszonych dzieci w różnym wieku z dziewięciu rodzin. Każdy dostał piękny plecak i pełną wyprawkę do szkoły zgodnie z wiekiem i płcią. Wyprawki bardzo się przydały i… spodobały! Jak napisał o. Tadeusz:

„W imieniu własnym i osadzonych, którzy wskazali adresy dzieci do wyprawek szkolnych, bardzo dziękuję. Paczki dotarły. Byli bardzo zaskoczeni zawartością i gatunkiem wysłanych rzeczy. Mówili: „wszystko markowe!”

Te podziękowania należą się Wam drodzy Darczyńcy, sprawiliście uśmiech na twarzach tych dzieci i na pewno sam bł. Bartolo uśmiecha się z Nieba, gdyż one są bliskie jego sercu. Jakkolwiek zdarzały się komentarze od osób, które pisały, że

„nie trzeba wspierać dzieci więźniów, bo ich rodzice już dość nakradli”

to nie przejmujemy się i podnosimy poprzeczkę! Wkrótce planujemy nowe akcje ewangelizacyjne w więzieniach i inicjatywy charytatywne dla dzieci, które mają rodziców w zakładach karnych.

Wszystko było obliczone co do złotówki, ale okazało się, że została nadwyżka!

Powstałą nadwyżkę finansową akcji przekazaliśmy ks. Arkadiuszowi Talikowi z parafii Najświętszej Rodziny w Małych Kozach, który prowadzi wakacyjne rekolekcje dla młodzieży z ubogich i zagrożonych rodzin. Jak pisze ks. Arkadiusz to dla nich jedna z nielicznych szans na poznanie dobroci i miłości Boga. Księdza Arkadiusza spotkaliśmy zupełnym „przypadkiem”. Zatrzymując się na nocleg, okazało się, że w tym samym miejscu jest turnus organizowany przez niego. Okazało się, że modli się on nowenną pompejańską i zachęca do niej także dzieci. Była więc okazja, by spotkać się z całą grupą i opowiedzieć dzieciom o postaci bł. Bartola Longo oraz działaniu Matki Bożej Pompejańskiej! Tego małego cudu doświadczyliśmy dzięki ks. Arkadiuszowi. Dziękujemy, tak trzymać!

To nie wszystko!

Pozostałe pieniądze przeznaczymy na spotkanie więźniów z dziećmi (ok. 25 rodzin). Dzięki Waszemu wsparciu, we współpracy o. Robertem Żukowskim OMI, sfinansujemy koszt przygotowania posiłków na spotkaniu dzieci z ojcami w Zakładzie Karnym oraz drobny prezent z okazji św. Mikołaja!

Jeśli ta sprawa jest bliska Twojemu sercu, dołącz do nas!

Po prostu: wesprzyj naszą Fundację dowolnym datkiem, opisując go w tytule przelewu „Nowenna dla więźnia”. Dziękujemy!

Zostaw komentarz