Modlitewnik pompejański dla katolików na Ukrainie 

Z wielką radością informujemy, że po dwóch i pół roku prac udało się przygotować modlitewnik pompejański w wersji ukraińskiej. Ta sprawa leżała nam bardzo na sercu z kilku powodów: głównym bodźcem była misja p. Lidii Wajdzik na Ukrainie, która wskazała skalę potrzeb. Zauważmy też, jak wielu katolików z Ukrainy pracuje w Polsce. ­Także liczna diaspora ukraińska w samych Pompejach będzie miała z tego wielką korzyść. Ta książeczka, której autorem jest bł. Bartolo Longo, z pewnością okaże się wielką pomocą duszpasterską! 

Modlitewnik pompejański po ukraińskuDzięki Darczyńcom na www.wdowigrosz.pl udało się pokryć koszty tłumaczenia, redakcji, druku i wysyłki. Rozdysponowaliśmy 1300 modlitewników na samej Ukrainie, 1000 przekazaliśmy dla Sanktuarium w Pompejach, a 700 pozostawiliśmy na potrzeby w Polsce. Wiemy, że to kropla w morzu potrzeb, niemniej doceńmy ten mały krok. Jeśli ktoś pragnie włączyć się w dzieło dalszego druku i rozpowszechniania modlitewników, to prosimy o kontakt na email redakcja@rozaniec.info

Przypomnijmy, że nie tak dawno udało nam się wydrukować 10.000 polskich modlitewników z my­ślą o osadzonych w zakładach karnych w Polsce! Tak­że i tego nie udałoby się zrealizować bez Was. 

Dziękujemy ks. Mariuszowi Krawcowi za pomoc w pracach nad modlitewnikiem!

Zostaw komentarz