Poznaj książkę, którą wydaliśmy: „Matka Boża Pompejańska ratuje dzieci więźniów”!

Realizujemy Cele!

Czytając Statut naszej Fundacji możesz zapoznać się z celami, jakie przyświecają naszej działalności. Tym razem wzięliśmy na warsztat przede wszystkim szerzenie modlitwy różańcowej i nowenny pompejańskiej jako „narzędzi”, które mogą pomóc więźniom i ich rodzinom.

We współpracy z Wydawnictwem Rosemaria udało nam się wydać wyjątkową książkę „Matka Boża Pompejańska ratuje dzieci więźniów”. Na okładce publikacji widnieje nazwisko bł. Bartolo Longo, ponieważ to właśnie on jest autorem słów, jakie znajdziesz w książce. Naszym zadaniem było przetłumaczenie broszur „apostoła różańca” na język polski i dostosowanie ich do potrzeb współczesnego odbiorcy. Staranny przekład sprawił, że język naszej publikacji jest przystępny i zrozumiały, a książkę – choć stanowi ona wymagającą lekturę – czyta się z łatwością. Stawiamy na prostotę i jasny przekaz, dzięki czemu udaje nam się docierać do jak najszerszego grona odbiorców.

Podobnie czynił bł. Bartolo Longo. Napisał on szereg broszur adresowanych do więźniów oraz członków ich rodzin. Część spośród nich udało nam się przetłumaczyć i wydać dzięki wsparciu Wydawnictwa Rosemaria, właśnie w publikacji „Matka Boża Pompejańska ratuje dzieci więźniów”. Można powiedzieć, że teksty bł. Bartolo Longo są świadectwem wiary w pomoc Matki Bożej Pompejańskiej oraz dowodem skuteczności proponowanej przez niego metody wychowawczej, w której tak ważne miejsce zajmuje Maryja i zawierzenie się Jej opiece. Mamy nadzieję, że dzięki dystrybucji naszej książki ci, którzy teraz przeżywają trud pobytu w więzieniu oraz ich bliscy, ufnie oddadzą się w ręce Maryi, a Ona przygarnie ich pod swój matczyny płaszcz…

Zapraszamy do dzieła!

Postanowiliśmy dotrzeć z naszą publikacją do osób potrzebujących szczególnej otuchy – przebywających w więzieniach i ich rodzin – tak jak chciał bł. Bartolo Longo, który pisał swoje teksty przede wszystkim z myślą o więźniach i ich bliskich. Czynimy to w ramach akcji „Nowenna dla więźnia”, podczas której m.in.  rozdajemy książkę „Matka Boża Pompejańska ratuje dzieci więźniów”. Każdy, kto chciałby wesprzeć naszą akcję, może uczynić to zasilając dobrowolną ofiarą konto naszej Fundacji. Jeżeli jesteś zainteresowana/y bliżej naszą publikacją, zachęcamy Cię, odwiedź stronę Wydawnictwa: www.rosemaria.pl – w tym miejscu możesz wirtualnie obejrzeć książkę i ją nabyć. Życzymy miłej lektury!

Zostaw komentarz