VI Wielka Księga Łask!

„Polska w łączności z Pompejami w imię Dziewicy” – taki tytuł nosi relacja z wizyty ks. abp. Tommasa Caputo w Polsce. Tekst ukazał się w czasopiśmie pompejańskim „Il Rosario e la Nuova Pompei”, dzięki czemu Włosi dowiadują się, że także Polacy kochają Dziewicę z Pompejów! Mamy tego dowody. 🙂

Do naszej redakcji i na www.pompejanska.rosemaria.pl trafiło już ponad 9.000 świadectw nowenny pompejańskiej. To kolejna okazja do przygotowania Wielkiej Księgi Łask – wotum dziękczynnego dla Pompejów, co jest już naszą tradycją.

Szósty tom zawiera świadectwa od numeru 7501–9000. To też niejako dowód na to, jak Polacy mają blisko w sercu Matkę Bożą Pompejańską i przesłanie z Pompejów. Podczas listopadowej pielgrzymki (zob. str. 12) przekazałem Księgę na ręce ks. abp. Tommasa Caputo.

Ksiądz arcybiskup przy okazji wręczenia Księgi spytał o dwie sprawy: czy są jakieś świadectwa łask wymodlonych za wstawiennictwem bł. Bartola Longo, ponieważ wciąż jest oczekiwany cud potrzebny do jego kanonizacji. Drugie pytanie dotyczyło tego, by świadectwa nowenny pompejańskiej były dostępne także w języku włoskim. Tak, to da się zrobić!

Dziękujemy Darczyńcom Księgi! Dzięki Wam Księgę można było zrealizować w ekspresowym tempie. Wasze nazwiska są zapisane na specjalnej stronie.

Więcej zdjęć VI Księgi Łask możesz obejrzeć na stronie internetowej www.foto.rozaniec.info.

Zostaw komentarz