O Fundacji

Witamy na stronie Fundacji Królowej Różańca Świętego!

Nasza Fundacja stawia sobie za podstawowy cel propagowanie różańca głównie poprzez czasopismo „Królowa Różańca Świętego”. Ten cel realizujemy od początku 2012 roku, wydając  kolejne numery tego kwartalnika, a od 2016 r. już dwumiesięcznika. Czasopismo to rozwija się i dociera do coraz większej rzeszy odbiorców!

Jednak jeden z szacownych ojców, dominikanin i pierwszy w Polsce propagator nowenny pompejańskiej, powiedział nam, że aby czasopismo „Królowa Różańca Świętego” mogło istnieć, muszą za nim iść dzieła miłosierdzia w duchu dzieł błogosławionego Bartola Longa. Mimo że nasze czasopismo boryka się z trudnościami i nie bez problemów docieramy do nowych Czytelników, udało się nam podjąć pierwsze inicjatywy skierowane głównie do więźniów.

Taka działalność jednak generuje koszty. Zatem aby utrzymać i rozwijać dzieła pomocy bliźnim, powołaliśmy Fundację „Pomocnicy Królowej Różańca Świętego”, która jest prawnym właścicielem kwartalnika „Królowa Różańca Świętego” oraz szeregu innych inicjatyw. Od 2016 roku Fundacja zmieniła nazwę na Fundacja Królowej Różańca Świętego.

Zachęcamy każdego, kto pragnie dołączyć do nas, wesprzeć pomysłem, radą albo symboliczną złotówką, o kontakt z Fundacją!

Z poważaniem,
Marek Woś
Prezes Zarządu Fundacji

Trzy zasady naszych działań

  1. Oparcie na wolontariacie. Wszystkie prace redakcyjne wykonujemy własnymi rękami, nie zatrudniając fachowców ani nie wypłacając sobie wynagrodzeń.
  2. Minimalizowanie kosztów. Wszelkie wydatki służą wyłącznie realizacji celów statutowych. Fundacja nie posiada lokalu ani nie ponosi kosztów wynajmu.
  3. Angażowanie darczyńców. Zachęcamy innych do wzięcia udziału we wspólnych akcjach. Tylko dzięki Darczyńcom nasze działania mają szansę na realizację!

Mimo że Fundacja nie posiada majątku, to jednak planowane inicjatywy są nie do udźwignięcia dla nas, członków Fundacji. Dlatego zachęcamy Darczyńców do stałego wsparcia naszych działań dowolną, systematyczną ofiarą. Jak nas wesprzeć?

Fundacja