Nasi Patroni

św. Michał ArchaniołNasza Fundacja ma szczególnych Patronów. Pierwszym z nich jest św. Michał Archanioł, który towarzyszy nam od początku działalności wokół strony www.egzorcyzmy.katolik.pl.

Od początku działalności staramy się propagować cześć świętego Archanioła, głównie poprzez publikacje modlitw oraz innych pomniejszych inicjatyw.

Bł. Bartolo LongoDrugim patronem jest bł. Bartolo Longo – nawrócony ze spirytyzmu adwokat, który podjął sobie za cel szerzenie różańca. Podejmował się też wielu dzieł społecznych i wychowawczych, zakładał szkoły, domy dla sierot, domy dla dzieci więźniów i wiele innych. Jan Paweł II nazwał go „przykładem dla świeckich katolików”, a tym samym jest on i dla nas punktem odniesienia dla całej działalności.

Więcej o tej postaci na naszej stronie – www.bartolo-longo.pl.

Matt TalbottKolejnym Patronem jest sł. B. Matt Talbott, alkoholik zachowujący abstynencję do końca życia, kandydat na ołtarze. Przemiana duchowa rozpoczęła się  po porzuceniu picia, kiedy uświadomił sobie, że sam nie da rady. Postanowił poszukać pomocy u Boga. Pomoc znalazł w Kościele, sakramentach, modlitwie, a szczególnie w różańcu.

Strona o Macie Talbocie: www.mateusztalbot.pl

Zostaw komentarz