Rekolekcje, wieś Różaniec i… Michał Archanioł!

Kolejny już raz, tuż przed świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w Gietrzwałdzie odbyły się nasze rekolekcje pompejańskie. Mogliśmy gościć tylko ok. 70 osób gdyż tyle miejsc zapewnia Dom rekolekcyjny. Otrzymaliśmy pozytywne i wzruszające świadectwa. Pani Wiesława napisała: „Nowennę pompejańską odmawiam już kilka lat. To, że znalazłam się na rekolekcjach, odbyło się spontanicznie. Miejsce przepiękne, spokój, blisko sanktuarium w którym można być w każdej chwili. Wybrałam się prosić Matkę Bożą Gietrzwałdzką o uwolnienie moich braci z nałogu alkoholowego. Z rekolekcji wróciłam silniejsza, aby walczyć modlitwą z nałogiem braci. Ksiądz Andrzej Skoblicki prowadzący rekolekcje dodał nam siły, nastrój modlitwy był niesamowity. Dziękuję!”. Z niecierpliwością czekamy więc na nasze następne rekolekcje pompejańskie. Będziemy o nich informować na łamach gazety.

Wieś Różaniec

W drodze powrotnej z rekolekcji postanowiliśmy odwiedzić wieś o miłej sercu nazwie Różaniec, położoną w gminie Pieniężno. Wieś znajduje się w pięknym zakątku wśród pól i zagajników z kaplicą, do której przyjeżdża ksiądz odprawiać niedzielne nabożeństwa. Akurat mieliśmy szczęście spotkać Przemysława, który miał klucze do kaplicy, dzięki temu mogliśmy wejść do środka i zobaczyć piękny obraz Matki Bożej Różańcowej. Wieś liczy sobie ponad 700 lat – najstarsze wzmianki datują ją na 1317 rok. Zabytkowa kaplica pochodzi natomiast z 1857 roku. W okolicy znajduje się ok. 30 kapliczek i krzyży przydrożnych.

Za Michałem Archaniołem na Jasnej Górze!

Z radością uczestniczyliśmy w IV Ogólnopolskiej Pielgrzymce na Jasną Górę, która gromadziła czcicieli Michała Archanioła i czytelników czasopisma „Któż jak Bóg”. Dla naszej redakcji był to czas wzruszeń – symboliczne podziękowanie za czas owocnej pracy nad filmem o Michale Archaniele pt. „Broń nas w walce!”. W poprzednim numerze zakończyliśmy cykl artykułów „Anielskim szlakiem” o naszej pracy filmowej. Teraz staramy się dotrzeć z filmem – z anielskim przesłaniem – do ludzi otwartych na wezwania płynące z nieba. I zaczynamy przygotowania do kolejnej inicjatywy filmowej w temacie Eucharystii.

1 komentarz do wpisu “Rekolekcje, wieś Różaniec i… Michał Archanioł!”

  1. W kościele pod wezwaniem Ducha Świętego w parafii Osiny gmina Gorzyce po każdej mszy świętej od kilku lat odmawiamy modlitwę do Świętego Archanioła Michała.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: