„Tajemnica Nowenny Pompejańskiej” – film, który porusza serca, jest już gotowy!

Bogu niech będą dzięki za pomoc w zakończeniu wielkiego projektu filmowego, realizowanego przez naszą Fundację! Choć piętrzyły się przed nami niezliczone trudności i musieliśmy się zmagać z wieloma przeszkodami i przeciwnościami losu – na każdym kroku naszej pracy czuliśmy wsparcie z nieba i mamy przekonanie, że udało nam się doprowadzić to dzieło do końca właśnie dzięki Bożym interwencjom.

Nic nie dzieje się bez przyczyny…

Pan Bóg natchnął także wielu spośród Was do pomocy w produkcji filmu! Z całego serca dziękujemy wszystkim Darczyńcom za złożone na ten cel ofiary. Wasze nazwiska zostały umieszczone w napisach filmowych, aby udokumentować Wasz nieoceniony wkład w tworzenie filmowej opowieści o „nowennie nie do odparcia”. Zgodnie z obietnicą każdy Darczyńca – niezależnie od tego czy zasilił konto naszej Fundacji złotówką czy też większą kwotą – otrzymał od nas bezpłatny egzemplarz filmu! Dziękujemy również tym, którzy wspierali nas modlitwą i dobrym słowem oraz zdecydowali się na zakup filmu w przedsprzedaży. Wasze przedpłaty pomogły nam sfinalizować projekt!

Podczas zbierania materiału poznaliśmy mnóstwo pięknych historii, które zasługiwały na to, aby znalazło się dla nich miejsce w naszym filmie. Nie mogliśmy powiedzieć „nie” Bożym natchnieniom, które mobilizowały nas do działania. Z tego powodu postanowiliśmy zminimalizować koszty produkcji tak, aby film mógł być dłuższy niż pierwotnie zakładaliśmy. Jak nam się to udało? Wszelkie możliwe zadania postanowiliśmy wziąć na siebie i oprzeć większość procesu realizacji na pracy własnej. Szalony pomysł? Może i tak, ale jesteśmy przekonani, że było warto! Dzięki temu możesz teraz obejrzeć tryptyk filmowy „Tajemnica nowenny pompejańskiej” – składającą się z trzech części wyjątkową, trwającą przeszło dwie godziny opowieść o mocy modlitwy i wiary. Powstała także specjalna strona internetowa poświęcona filmowi: www.film.rozaniec.info.

Trzy części – Jedna Bohaterka

Pierwsza część tryptyku filmowego poświęcona jest Pompejom. Oglądając ją poznasz historię sanktuarium w Pompejach, zwiedzisz wnętrze kościoła i jego okolice, zobaczysz obraz Matki Bożej Pompejańskiej oraz doświadczysz panującej tam niepowtarzalnej atmosfery modlitwy.

W drugiej części odbędziesz podróż w czasie do okresu, w którym żył i pracował Bartolo Longo -założyciel pompejańskiego sanktuarium. Poznasz sylwetkę błogosławionego Bartolo, którego Pan powołał do wielkich rzeczy i przebycia drogi „od kapłana szatana do apostoła różańca”. Dowiesz się, jaką rolę odegrała Maryja w jego życiu i poznasz dzieła miłosierdzia, jakie prowadził, m.in. domy dla sierot i dzieci więźniów oraz zobaczysz owoce jego działalności.

O owocach jest mowa także w ostatniej części tryptyku. Nosi ona tytuł „Fenomen nowenny pompejańskiej”. Jest ona opowieścią o cudach i łaskach otrzymanych za sprawą modlitwy różańcowej i odmawiania „nowenny nie do odparcia”.

Wszystkie trzy części łączy jedna bohaterka – Matka Boża Pompejańska. To ona „zainspirowała” bł. Bartolo Longo do misji różańcowej i zachęca każdego z nas do oddania się Jej w opiekę oraz działania na rzecz upowszechniania modlitwy różańcowej. Zastanawiasz się, jak to zrobić? Opowiedz rodzinie, przyjaciołom i znajomym o „nowennie nie do odparcia” i naszym filmie, który pomaga zrozumieć fenomen tej modlitwy! Obejrzyjcie wspólnie „Tajemnicę Nowenny Pompejańskiej”!

Już teraz możesz obejrzeć darmowe skróty filmowe!

Podczas oglądania filmu towarzyszyć Ci będą współcześni „apostołowie różańca”, m.in. ks. Pasquale Mocerino-proboszcz sanktuarium czy ks. Wojciech Ryczkowski-duszpasterz Polaków w Pompejach oraz sam… Bartolo Longo! Jak to możliwe? Przekonaj się, oglądając nasz film! „Tajemnicę Nowenny Pompejańskiej” możesz nabyć tutaj. Jest dostępna w wyjątkowym wydaniu na dwuwarstwowej płycie DVD – razem z książką o historii nowenny i instrukcją jej odmawiania – w twardej, lakierowanej oprawie.

Pomóż nam zorganizować pokaz!

A może uda Ci się porozmawiać na temat „Tajemnicy nowenny pompejańskiej” z zaprzyjaźnionym księdzem proboszczem w Twojej parafii? Chętnie zorganizujemy pokaz filmowy w Twojej miejscowości! Wyruszamy bowiem w trasę po Polsce, podczas której będziemy wyświetlać nasz film i prowadzić prelekcje o tematyce różańcowej. Możemy odwiedzić także Twoją parafię! Za nami już premiera i pierwsze pokazy, o których możesz przeczytać w tym miejscu.

„Po drodze” pragniemy również dotrzeć do miejsc, w których ewangelizacja jest szczególnym wyzwaniem. Mamy tu na myśli zwłaszcza więzienia, gdzie także chcemy organizować wieczory „przy filmie”. Ufamy, że dzięki „Tajemnicy Nowenny Pompejańskiej” uda nam się poruszyć i otworzyć serca wielu osób, do których Maryja chce wlać swoją matczyną miłość.

Będziemy wdzięczni za każdy Twój krok, który pomoże nam dotrzeć z projekcją filmu do jak największej ilości osób. Niech Bóg wynagrodzi Ci Twoje starania!

Chcesz zorganizować pokaz? Masz pomysł, jak pomóc nam w promowaniu filmu? Skontaktuj się z nami – razem ustalimy plan działania! Napisz do nas na adres: film@rozaniec.info lub zadzwoń 61 66 24 921 (w dni robocze, w godz. 10.00-14.00).

Zostaw komentarz